Kendini Geliştirmek için Kullanabileceğin Online Eğitim Platformları

Kendini Geliştirmek için Kullanabileceğin Online Eğitim Platformları

Kendini geliştirmek için kullanabileceğin 5 online eğitim platformu yazımı güncelledim ve 10’a tamamladım. 😊

Web ve grafik tasarım işlerine aslında başlangıçta sadece ekstra tango dersleri verebilmek için kendi siteme ve görsellerine ihtiyacım olduğu için bundan 10 sene önce başladım. Başlangıçta meslek olarak düşünmemiştim ama şimdi burdayım 🙂 O zamanlarda ilerlemeyi bu işi sevmemi sağlayan şeyler ihtiyacım olan bilgiye başkasına ihtiyaç duymadan, başka bir ülkede bile olsa ulaşabilmemdi. Benim de çoğunlukla yararlandığım kendi istediğim zaman ve kendime uygun eğitim süreleri ayarlayabildiğim 10 adet online eğitim platformunu seninle paylaşacağım.

Çünkü teknoloji, trendler, müşteri algıları o kadar hızlı değişiyor ki istediğin kadar ilgili bölümden mezun ol yeni trendleri takip etmiyorsan, eksik olduğun kısımları tamamlamak ya da kendini geliştirmek için bir şey yapmıyorsan ne yazık ki geride kalıyorsun. İşte geride kalmamak için bu platformlardan faydalanabilirsin. 😉

  1.LinkedIn Learning

Gerçek dünya profesyonelleri tarafından hazırlanan 16.000+ online eğitimle istediğiniz yetenekleri öğrenin.

2. Coursera

Coursera ders içeriği açısından en zengin konumdaki e-öğrenme platformu. Sosyal bilimlerinden genetiğe kadar pek çok başlıkta ders bulmak mümkün. Yale, Princton gibi prestijli üniversitelerin yanı sıra Türkiye’den Koç Üniversitesi de partnerlerden bir tanesi. Ayrıca aldığız dersler karşılığında sertifikalarda alabiliyorsunuz.

 

3. Udemy

Udemy, Türkiye’nin küçük bir köyünde doğup büyümüş Eren Bali tarafından kurulmuştur. Okuldaki eğitimlerin yetersiz oluşundan kaynaklı olarak ortaya çıkan bu fikir şu anda hem ders almak isteyen hem de ders vermek isteyen insanlar için oldukça yararlı bir e-öğrenme platformu haline gelmiştir.

4. TreeHouse

TreeHouse özellikle yazılımsal açıdan kendini geliştirmek için oldukça uygun bir platform. Kod yazma sürecini yeniden tasarlayarak ilgili bölüm ile ilgili olarak yeterli beceriyi elde etmenizi sağlamaktadır.

5. CodeAcademy

Kodlama ile ilgili bir başka platform ise Code Academy. Platform üzerinden PHP, Python, jQuery, temel web teknolojileri, Ruby ve API geliştirmeleri gibi konularda eğitimler almanız mümkün.

 

6. Domestika

Domestika – Online Kurslar uygulaması, pek çok kategoride işin uzmanlarından yeni bilgiler öğreneceğin bir çevrimiçi kurs platformu. Domestika da çevrimiçi kurslara katılarak istediğin zaman istediğin yerde öğrenmenin keyfini çıkarabilirsin. Yeni hobiler edinebileceğin ve mesleki kariyerine katkı sağlayacak bu platformda; İllüstrasyon Kursları, Pazarlama ve İşletme Kursları, Fotoğrafçılık ve Video Kursları, Tasarım Kursları gibi pek çok seçenek var.

 

7. Neo Skola

Neo Skola; Türkiye’de alanında uzman isimlerin yer aldığı bir eğitim platformu. Eğitimini istediğin zaman, istediğin yerde ve yüksek ücretler ödemeden alabileceğin bu platformda; eğitim sonunda sertifika sahibi de olabiliyorsun. 😉

8. Duolingo

Dil öğrenme uygulamaları üreten ve dil sertifikası sağlayan Duolingo ile kelime, gramer ve telaffuz araştırmalarını yaparak dil gelişimine katkı sağlayabilirsin.

9. edX

edX, Harvard ve MIT tarafından oluşturulan bir Amerikan devasa açık çevrimiçi kurs sağlayıcısıdır. Platform içerisinde dünyanın en iyi üniversite ve şirketlerindeki en iyi eğitmenler tarafından verilen kurslar; video dersler, ev ödevleri ve yardımlaşma forumlarından oluşur. Her seviye için kurs bulabileceğin bu platformda belirli bir miktar ödeme karşılığında sertifikaya da sahip olabiliyorsun.

 

10. Skillshare

Skillshare Amerika Birleşik Devleti’nde kurulan ve tasarım, yaratıcılık, animasyon, illüstrasyon, fotoğrafçılık ve iş yönetimi alanları gibi pek çok online eğitim veren 30.000’den fazla içeriğe sahip bir eğitim platformu. Skillshare’in en güzel yanlarından biri de her eğitime ayrı ücretler ödemek yerine tek bir abonelik ücreti ile çok sayıda eğitime katılma fırsatı sunması.

Senin de aktif olarak kullandığın ve içerisinde iyi eğitimleri olduğunu düşündüğün siteler varsa yorum kısmından benim lütfen paylaş 🙂

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.