HİZMET ŞARTLARI

Beni tercih ettiğin için teşekkür ederim. Aşağıda yer alan Hizmet Şartlarını dikkatle okumanı rica ediyorum. Böylelikle iki taraf içinde bilinmesi gerekenleri ve haklarını daha iyi anlayabilirsin.

SÖZLEŞME İLİŞKİSİ

Gönderilen teklif aynı zamanda sözleşmedir. Belirtilen koşulları kabul etmeme halinde servislerden yararlanamazsınız. Bunun dışında belirtilen sözlü anlaşmalar geçerli olmayacaktır.

TANIMLAR

“Ben”, “benim” ya da “tasarımcı” kelimeleri CEREN VAROL BRAND & WEB TASARIM’ı ifade eder.

“Müşteri(ler)”, “sen” kelimeleri ise site müşterilerini, kullanıcıları, servislerimi kullanan diğer kişileri ifade eder.

“Proje Teklifi”, “teklif” kelimeleri müşteri için özel hazırlanmış servisleri ve ücretlendirmeyi ifade eder.

“Ön çalışma” kelimesi final teslimatından öncesindeki aşamaları kapsayan süreci ifade eder.

TEKLİF(LER)

Müşteri için hazırlamış olduğan teklif gönderildikten sonra 7 (yedi) gün için geçerlidir. Teklifin süresi dolduğunda, Tasarımcı teklifte değişiklik yapabilir ve müşteriye yeniden teklif gönderimi yapabilir.

TAZMİNAT

Müşteri, Tasarımcıya Proje Teklifi’nde belirtilmiş bütün ücretleri vergiler dahil ödemeyi kabul eder. Teklifte belirtilen fiyat Tasarımcı ödemesidir. Diğer bütün ortaya çıkabilecek ödemeler hosting, domain, kullanılan görsellerin telif hakkı ödemeleri gibi. Müşteriye proje sürecinde ayrıca fatura edilecektir.

ÖDEME(LER)

Başlangıç ödemesinin herhangi bir çalışma yapılmadan önce ve bitiş ödemesinin ise dijital dökümanlar teslim edilmeden ya da site canlıya alınmadan önce tamamlanması gerekmektedir. Bütün ödemeler 5 (beş) gün içinde Tasarımcıya yapılmalıdır.

Müşteri alacağı hizmetin bedelini belirlenen sürede ödeyeceğini kabul eder. Alınan bütün depozitler geri ödemesizdir.

Tasarımcı, nakit veya hesaba havale ile ödeme kabul etmektedir. Bütün geri iadeler 100TL hizmet bedeli kesildikten sonra iade edilecektir.

GECİKMİŞ ÖDEMELER

Gönderilen fatura tarihinden itibaren 6 (altı) gün içerisinde Müşteri tarafından ödenmediği takdirde kabul edilen anlaşma gereği faturalar ödenene kadar iş durdurabilir, işi teslim etmeyebilir.

PROJE KAPSAMININ DEĞİŞTİRİLMESİ

Proje Teklifi kabul edildikten sonra Müşteri proje kapsamında değişiklik yapmak istediği takdirde yapmak istediği değişiklikleri detaylı olarak Tasarımcı’ya bildirmelidir. Değişiklik teklifine 5 (beş) gün içerisinde teslimat tarihi, ek ücretler, gerekli diğer içeriklerle birlikte Tasarımcı dönüş yapar. Böyle bir durumda Tasarımcı proje süresini uzatabilme, teslimat tarihi değiştirebilme ve ücretlendirme değiştirme hakkına sahiptir. Yeni gönderilen teklif Müşteri tarafından 5 (beş) gün içerisinde cevaplanmalı ya da iptal edilmelidir. Müşteri teklifi kabul etmediği takdirde Tasarımcı hizmet vermeme hakkına sahiptir.

GECİKMELER

Müşteri, proje için geçerli materyalleri ve onayları belirtilen süreler içerisinde tamamlamalıdır. Gerçekleşen gecikmeler projenin uzamasına neden olabilmektedir. İstenmeyen süreçlere kadar uzadığı takdirde Tasarımcı projeyi iptal edebilir.

Tasarımcı, vereceği hizmetin zamanında ve teklifte yer alan şekilde Müşteri’nin istediği şekilde tamamlanması ile yükümlüdür.

DEĞERLENDİRME + ONAYLAMA

Müşteri, teslim edilen her işten sonra 5 (beş) gün içerisinde Tasarımcı’yı istediği onay veya revizyon hakkında haberdar etmelidir. Tasarımcı aldığı geri bildirimlere göre doğru ve düzeltilmiş halini 5 (beş) gün içerisinde teslim etmelidir. Müşteri, 5 (beş) gün içerisinde yeni düzenlenmiş işi onaylayabilir ya da yeniden düzenlemeye gönderebilir. Belirlenen süreçler içerisinde Müşteri teslim edilen işi onaylamaz ya da yorumda bulunmazsa iş teslim edilmiş olarak kabul edilir. Belirli ücret karşılığı yeni değişiklikler isterse yaptırabilir ancak işin ödemesi tamamlanmalıdır

DESTEK SERVİSLER

Projede belirtilen dosyalar teslim edildikten sonra istenen her revizyon ya da ek çalışma saatlik 150 TL ile yapılabilmektedir. Tasarımcının proje teslim edildikten sonra site ile herhangi bir ilişkisi kalmaz. İstenen teknik destek ek sözleşmeler yapılarak, ek ücretlendirmeler karşılığında verilebilir.

DEĞİŞİKLİKLER

Tasarımcı’nın onaylanan tasarımı sonrasında yapılacak Tasarımcı’nın onayı olmayan her değişiklik yasaktır. Yapılacak değişiklik için öncelikli olarak Tasarımcı bilgilendirilmelidir.

AKREDİTASYON + PROMOSYON

Tasarımcı, teslim ettiği ürünleri portfoliosunda, web sitesinde ya da pazarlama kanallarında kullanma hakkına sahiptir.

GİZLİLİK

Bütün yapılan çalışmalar gizlilik kapsamındadır. Third-partylere kapalıdır.