Ceren Varol - Ambalaj Tasarımı

Ürününüzün ambalaj tasarımı, bir pazarlama aracı olarak en az ürünün kendisi kadar önemli. Müşterilerinizin sizinle iletişime geçtikleri ilk anda çoğu zaman yalnızca ürün paketleriniz tarafından temsil edilirsiniz. İyi bir ambalaj tasarımı ürünlerinizin rafta beklerken dahi markanızı pazarlamasını sağlayacaktır.

Yalnızca e-ticaret sitesi üzerinden satış yapan bir firmanın da ambalaj dizaynlarından yararlanması mümkün. Dikkat çekici ambalajlara sahip ürünler, satış sonrasında müşterilerinizin evlerinde, ofislerinde, çantalarında ve başkaları tarafından görüldükleri her yerde kendilerini pazarlamaya devam ederler. Ambalaj dizaynına hak ettiği önemi veren firmalar Dünya’nın dört bir yanında bunun karşılığını almaya devam ediyor. Apple müşterilerinin ilk günden sonra belki bir daha hiç görmeyecekleri kutuların dizaynına milyonlarca dolar harcayan şirketlerden yalnızca biri. Şirket bu sayede Apple ürünleri kullanmayı değil yalnızca satın alıp kutusundan çıkarmayı bile büyük bir zevk haline getirmeyi başardı.

Ürünün, yalnızca kullanıma başlanıncaya kadar içinde güvende kalması için olan bu kutular kadar hatta belki de daha fazla, ürünün kullanım ömrü boyunca içinde kalacağı ambalajların ve kutuların da üzerinde düşünülerek üretilmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Bu paketler süper!

Bu servislerden birine ihtiyacım var.