Bazen Çalışmak İstemezsin… Peki Sonra?

Bazen Çalışmak İstemezsin… Peki Sonra?

Dünyada, ülkemizde, kendi özel hayatımızda sürekli bir şeyler oluyor. Bazıları hayatımızı az etkiliyor, bazılarında ise yataktan kalkmak bile istemiyoruz. Ne yazık ki hayat her zaman kelebekler ve gökkuşağı olmuyor.

 

Dürüst olmak gerekirse çoğu zaman bir yere ulaşmaya çalışmaktan çok fırtınada sağ kalmaya çalışıyoruz.

 

Gerçekten mutlu olmadığımızda enerjimizi kaybetmeye başlıyoruz, sönük hissediyoruz, yolumuzu sorgulamaya başlıyoruz… Hayatımızda hepimiz bir sürü kere bunu yaşamışızdır. Sevdiğimiz, mutlu olduğumuz şeyleri yapmak için bile motivasyonumuz olmayabilir. Bazen hayattan izin alabilirsiniz. Ancak izin süreniz ne kadar uzarsa söylemekten üzgünüm ama o kadar kayıplarınız oluşabilir. Para kazanmanız, işlerinizi yürütmeniz, yeni müşteriler kazanmanız gün geçtikçe zorlaşır.

 

Bence motive olmak ve bunu sürdürebilmek her alanda oldukça hayati… 

 

PEKİ HADİ MOTİVE OLALIM!

 

1. Ne yapmak istemediğini yaz.

2. Neden yapmak istediğinin 3 nedenini listele.

3. Sonra bu yazdığın 3 nedene bakarak ve dürüst olacağına söz vererek gerçek nedenlerin bunlar olup olmadığını kendine sor.

4. Kendini motive etmek için yapabileceğin 1 şey yaz. (Bir aktivite olur, alışveriş olur 🙂 , arkadaşınla sohbet olur)

5. Seni ileriye taşıyacak bu 1 motive edici şeyi yapmak için ajandanda zaman ayarla.

6. İstediğin kadar tekrarlayabilirsin.

 

Genellikle bu 5 adım motive olmaya ya da motive olma yoluna girmeye yardımcı olur. Ancak bazen hayat daha da zor olabilir. Her şey tek tek dağılıyor olabilir. Bu durumda bu 5 adımda motive olma kurallarından daha başka desteğe ihtiyacın olabilir.

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.