WordPress Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress tema bulma açısından oldukça rahat bir platform ama WordPress tema seçerken dikkat edilmesi gerekenlere dikkat edersen rahatlıkla iyi işlevli bir tema bulabilirsin.

İlgili Yazı: Diğer CMS platformları hakkında biraz daha detaylı bilgi için CMS (Content Management System – İçerik Yönetimi Sistemi) Nedir? yazısını bakabilirsin.

İstediğine göre ücretsiz ve/veya ücretli pek çok tema mevcuttur. Ancak temayı seçmek adeta milli piyango bileti almak gibidir. Hiçbir şey istediğin ya da tema üreticilerinin destekliyor dedikleri gibi çıkmayabilir ama da büyük ikramiye de çıkabilir. 🙂

İlgili Yazı: Hazır yeri gelmişken Ücretli veya Ücretsiz WordPress Teması Bulabileceğin 4 Site yazımdan tema bulabileceğin siteleri bulabilirsin.

Siteyi kendin için yapıyorsan gene de sorun olmaz ama müşteri için yapıyorsan ve temayı satın aldırdıktan sonra müşterinin istediği hiçbir özelliği o temayla yapamıyorsan orada sana oldukça büyük sorun çıkabilir.  Temayı satın almadan önce uyumluluk vs. özelliklerine baksan bile bazen o özelliklerle kurmak istediğin pluginler eşleşmeyebilir. Bunu da bir yerde aklında tutup müşterine böyle bir durum olabileceğine dair kendini koruma açısından bir açık kapı bırakmak isteyebilirsin. Emin ol yaşadım :))

Tema bakmaya başlamadan önce aşağıdakilere karar vermen gerekli;

  • Ne tarz bir site yapacaksın? E-ticaret, kurumsal, blog, vs.
  • Temada ihtiyacın olan fonksiyonlar neler? Rezervasyon, takvim, vs.
  • Görsel olarak görünmesini istediğin düzen nedir?

WordPress Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

4-5 yıldız almış olması
Minimum 20 satış yapılmış olanı
Responsive olması. Özellikle temanın demosunu telefonundan da açman çok daha iyi olabilir
Visual Composer olmalı
WPML uyumlu olmalı
E-ticaret için Woocommerce uyumlu olmalı
İyi temalar genelde $40- $72 arasındadır.
Menü – logo ve header pozisyonlarına bağlı seçim
Demo içeriği olan
Ek özellikler
Uyumlu internet tarayıcılar
Teknik destek
Live Preview (Demo önizlemesi)

HAYALİNDEKİ WEB SİTESİNİ YAPMAK İSTEMEZ MİSİN?

Uygulamalı WordPress Eğitimi ile istediğin web sitesine sahip olabilir ve üzerinde istediğin değişiklikleri, istediğin zaman yapabilirsin.

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.