Ticari Kullanım için Ücretsiz Fontlar Nasıl Bulunur?

Ticari Kullanım için Ücretsiz Fontlar Nasıl Bulunur?

Hayatım boyunca koleksiyoncu hiç olmadım. Ama konu fontlara geldiğinde tam bir koleksiyoncuyum 🙂 Kullansam da kullanmasam da birbirinden farklı değişik fontları özellikle de ücretsiz fontlar ise hemen ekliyorum 🙂

Ancak bazen firmalara / markalara yaptığın çalışmalar için ticari kullanıma uygun fontlara sahip olman gerekiyor. Kullanılacak ticari kullanım için uygun ücretsiz fontları her zaman bulamayabilirsin. İşini kolaylaştırmak adına senin için 5 adet ticari kullanım için uygun olan fontları bulabileceğin siteleri düzenledim.

 

1. Google Web Fonts

Google Web Font ile hem websitende, hem de tasarımlarında rahatlıkla kullanabilirsin. Ama özellikle Türkçe font ihtiyacın varsa ayarlarından seçmeyi unutma.

2. DaFont

DaFont, birbirinden farklı fontlardan oluşan büyük bir font koleksiyonuna sahip. İhtiyacına uygun olan fontu ayarlarından seçip bulabilirsin.

3. FontSquirrel

FontSquirrel de DaFont gibi büyük bir koleksiyona sahip. Filtrelerini kullanarak gerekli fontu burdan da bulabilirsin. Ancak ticari amaçlı kullanıma uygun olup olmadığına fontun lisans dosyasından bakmayı unutma.

4. 1001Fonts

1001Font ile yazmak istediğin kelimeyi yazıp ve önizleme yaparak daha rahat bulabilirsin.

5. CreativeMarket

CreativeMarket haftada bir 6 adet içinde ücretsiz fontun da olduğu ücretsiz tasarım elementleri veriyor. Ancak bunların dışında çok çok düşük fiyata (yaklaşık $1 gibi) istediğin fontu da alabilirsin.

1 Comment

  1. melek

    listeleme için teşekkürler..

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.