Shopify mı WordPress mi / Shopify vs WordPress

Shopify mı WordPress mi  / Shopify vs WordPress

Shopify mı WordPress mi e-ticaret için hangisi daha iyi? Shopify, bir web mağazası oluşturma, ödemeleri kabul etme ve envanterini tek bir platformda web barındırma gibi bir web sitesinin yönetilmesiyle ilgili teknik sorunlar hakkında endişe duymadan siteni yönetmeni sağlayan e-ticaret platformudur.

Woocommerce ise WordPress’e entegre olarak çalışan e-ticaret eklentisidir. O da açık kaynak kodludur. Bu da içinde ihtiyacına yönelik her türlü değişimi yapabilmene olanak sağlar.

İlgili Yazı: WordPress.com ve WordPress.org’u ise daha öncesinde tanıtmıştım. WordPress.org vs WordPress.com yazısından ulaşabilirsin.

Karşılaştırma:

Wix mi WordPress mi / Wix vs WordPress Shopify mı WordPress mi / Shopify vs WordPress
Esneklik WordPress açık kaynak kodlu bir platformdur, bu sayede web siteni istediğin gibi değiştirebilirsin Shopify üzerinde rahatlıkla değişim yapılabilecek bir platform değildir.
Kullanım Kolaylığı WordPress’in nasıl kullanılacağını öğrenmek çok daha zorlayıcıdır.

WordPress bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu değildir. Sitenin ve içeriğin yerleşimi tamamen senin yaptığın tasarıma ve temanın yerleşimine bağlıdır.

Shopify, herhangi bir yazılımı yüklemen, yönetmen veya güncellemen gerekmeden kayıt olduktan sonra siteni seçip düzenlemeye başladığın bir platformdur.
Güvenlik, performans, yedeklemeler ve uyumluluk sorunları hakkında endişelenmen gerekmez.
Sürükle ve bırak yapısı vardır. Bu da ürün ekleme ve düzenleme aşamasında kolaylık sağlar.
Destek 7/24 bir destek sunmamasına rağmen oldukça geniş bir kitleye sahiptir. Bu yüzden sorununla alakalı olarak mutlaka yardım edecek birini bulabilirsin. 7/24 Destek
Eklenti – Tema Ücretli ya da ücretsiz olarak pek çok yerden eklenti ve tema bulabilirsin.

İlgili Yazı: Ücretli veya Ücretsiz WordPress Teması Bulabileceğin 4 Site

Shopify, mağazan için üçüncü taraf eklentileri satın alabileceğin güçlü bir API ve App Store ile birlikte gelir. Mağazanda eklemek istediğin her özelliği kapsayan yüzlerce uygulama var.
Ek Özellikler WordPress ile ihtiyacın olan site ne ise kolaylıkla kurabilirsin.

Özellikle e-ticaret sitesi kurmak ve farklı ödeme kuruluşlarından ödeme alabilmek istiyorsan bunları kolaylıkla farklı eklentilerle yapabilirsin.

Sadece Shopify’ın belirlediği ödeme yöntemleriyle satış yapabilirsin.
PayPal, Stripe gibi. Bu ödeme metodları da ne yazık ki ülkemizde desteklenmiyor.
Fiyatlandırma Herhangi bir paket satın almana gerek yok. Sadece kullanacağın domain ve hosting’in ücreti.(ki bu ilgili firmalara ödenecek)

Bunların dışında tema ve eklenti alırsan onların da ücretleri satın aldığın firmaya ödenecek.

14 günlük bir deneme süresinden sonra farklı özelliklere sahip, aylık ödemeli 3 farklı paketi mevcut.
Yapılan satın almalarda komisyon bedeli kesmektedir.

Shopify mı WordPress mi?

WordPress ve Shopify karşılaştırmasında kazanan senin ihtiyaçlarına göre ortaya çıkıyor. Shopify kullanımı kolay, genişletilebilir bir platform. Ancak ödeme sistemi kabul aşamasında ve ihtiyaca yönelik düzenleme yapmak istediğin noktada olanakları kısıtlı.

Woocommerce ise sana ihtiyacın olabilecek tüm kontrolü sağlıyor. Ancak onun da yönetim aşamasında çok daha fazla adımı söz konusu. Dediğim gibi bu noktada ihtiyacın ne ise ona göre platform seçmen daha yararlı olacaktır.

HAYALİNDEKİ WEB SİTESİNİ YAPMAK İSTEMEZ MİSİN?

Uygulamalı WordPress Eğitimi ile istediğin web sitesine sahip olabilir ve üzerinde istediğin değişiklikleri, istediğin zaman yapabilirsin.

2 Comments

  1. teşekkürler.

  2. enes

    teşekkürler

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.