Lüks Markaların Yurtiçi Satış Kanalları

Lüks Markaların Yurtiçi Satış Kanalları

Ülkemizde ne yazık ki marka oluşturmak geçmiş senelerle karşılaştırıldığında oldukça zor bir durum aldı. Hele bir de üst segmente hitap eden lüks bir marka oluşturmak ne yazık ki hem ülkemizde hem de globalde de oldukça zorlayıcı 🙁 Bu yüzden bu tarz ürünlerini satabileceğin yurtiçi ve yurtdışı birkaç satış kanalını aşağıda ve diğer yazılarımda paylaşmaya çalışıyorum.

Ancak elbetteki aşağıda yer alan markaları markana ve markanın sesine, hedef kitlene uygunluğuna göre değerlendirmelisin.

  1. Vakko: Türkiye’nin önde gelen lüks moda markalarından biri olan Vakko, kendi çevrimiçi platformunda ürünlerini satışa sunmaktadır.
  2. Beymen: Beymen, Türkiye’nin önde gelen lüks moda perakendecilerinden biridir. Hem fiziksel mağazaları hem de çevrimiçi platformu aracılığıyla lüks markaların ürünlerini satmaktadır.
  3. Boyner: Boyner, Türkiye’de lüks markaları temsil eden bir diğer büyük perakende şirketidir. Çevrimiçi platformunda lüks markaların ürünlerine yer vermektedir.
  4. Harvey Nichols Istanbul: Harvey Nichols, Türkiye’nin İstanbul şehrinde yer alan prestijli bir lüks mağazadır. Aynı zamanda çevrimiçi platformu aracılığıyla da müşterilere hizmet vermektedir.
  5. Moda Operandi: Moda Operandi, lüks moda markalarının yeni sezon ürünlerini ön siparişle sunan bir çevrimiçi platformdur. Türkiye’deki lüks markaların da ürünlerini sergileyebilir.

İlgili Yazılar:

Lüks Markalara Kampanya Türleri

Lüks Markaların Yurtdışı Satış Kanalları

Eğer siteleri incelediysen ve aralarında senin tarzını yansıtan varsa veya bu da olmalı dediklerini yorumlarda belirtebilirsin. 😉

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.