Joomla mı WordPress mi / Joomla vs WordPress

Joomla mı WordPress mi  / Joomla vs WordPress
Açıkçası Joomla mı WordPress mi sorusu oldukça zor bir bir soru. İkisinin de ortak özellikleri ve kullanım kolaylıkları var.
  • Açık kaynak kodlular.
  • PHP ile yazılmışlar.
  • MySQL veritabanını kullanıyorlar.
  • Eklentiler ve temalar açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahipler.

İlgili Yazı: WordPress.com ve WordPress.org’u ise daha öncesinde tanıtmıştım. WordPress.org vs WordPress.com yazısından ulaşabilirsin.

Karşılaştırma:

Wix mi WordPress mi / Wix vs WordPress Joomla mı WordPress mi / Joomla vs WordPress
Esneklik WordPress açık kaynak kodlu bir platformdur, bu sayede web siteni istediğin gibi değiştirebilirsin Joomla da açık kaynak kodlu bir platformdur. Aynı adımlara sahip olmasına rağmen WordPress kadar kurulumu kolay değildir.
Kullanım Kolaylığı WordPress’in nasıl kullanılacağını öğrenmek çok daha zorlayıcıdır.

WordPress bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu değildir. Sitenin ve içeriğin yerleşimi tamamen senin yaptığın tasarıma ve temanın yerleşimine bağlıdır.

Joomla da bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu değildir. Sitenin ve içeriğin yerleşimi tamamen senin yaptığın tasarıma ve temanın yerleşimine bağlıdır.
Destek
7/24 bir destek sunmamasına rağmen oldukça geniş bir kitleye sahiptir. Bu yüzden sorununla alakalı olarak mutlaka yardım edecek birini bulabilirsin.
Düzenleme yapmak için yazılımcı bulman kolaydır ve de işlem ücreti daha kolay karşılanabilir.
7/24 bir destek sunmamasına rağmen oldukça geniş bir kitleye sahiptir. Bu yüzden sorununla alakalı olarak mutlaka yardım edecek birini bulabilirsin.
Ancak Joomla’da düzenleme yapmak için tutacağın yazılımcı WordPress için tutacağından daha fazlaya mal olacaktır.
Eklenti – Tema Ücretli ya da ücretsiz olarak pek çok yerden eklenti ve tema bulabilirsin.

İlgili Yazı: Ücretli veya Ücretsiz WordPress Teması Bulabileceğin 4 Site

WordPress’in, kullanıcıların yönetim alanından uzantıları veya şablonları aramasına ve kurmasına izin veren bir özelliği vardır.

Ücretli ya da ücretsiz olarak pek çok yerden eklenti ve tema bulabilirsin. Ancak WordPress’in tema ve eklentileri kadar yüksek kalitede değiller.
Joomla’nın, kullanıcıların yönetim alanından uzantıları veya şablonları aramasına ve kurmasına izin veren bir özelliği yoktur.
Ek Özellikler Woocommerce ile istediğin tüm ödeme yöntemleriyle ürünlerini satışa çıkartabilirsin.
Fiyatlandırma Herhangi bir paket satın almana gerek yok. Sadece kullanacağın domain ve hosting’in ücreti.(ki bu ilgili firmalara ödenecek)

Bunların dışında tema ve eklenti alırsan onların da ücretleri satın aldığın firmaya ödenecek.

Herhangi bir paket satın almana gerek yok. Kullanacağın domain, hosting ve SSL’in ücreti (ki bu ilgili firmalara ödenecek)
Bunların dışında tema ve eklenti alırsan onların da ücretleri satın aldığın firmaya ödenecek.

Joomla mı WordPress mi?

WordPress ve Joomla özellikler açısından başa baş gitmesine rağmen kurulum, eklenti ve tema kalitesi ve de SEO dostu olması açısından WordPress çok daha iyi bir seçim olacaktır.

HAYALİNDEKİ WEB SİTESİNİ YAPMAK İSTEMEZ MİSİN?

Uygulamalı WordPress Eğitimi ile istediğin web sitesine sahip olabilir ve üzerinde istediğin değişiklikleri, istediğin zaman yapabilirsin.

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.