Instagram Business Account Nasıl Yaparım?

Instagram Business Account Nasıl Yaparım?

Instagram Business Account, şu anda tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram’ın en iyi özelliklerinden biri desem sanırım çok da yanılmış olmam. Instagram’ın kendine ait bir dünyası ve yaşam döngüsü var. Satış yapabilirsin, kendini tanıtabilirsin ve yeni gelen özellikleriyle birlikte daha bir sürü açılım yapabilirsin.

Hal böyle olunca Instagram’ın Business Account’unu kullanmak bir zorunluluk oluyor. Business Account ile Instagram istatistiklerine ulaşabilir, müşterilerine kolayca ulaşabileceğin yollar sunabilir, onlar için reklamlar oluşturabilirsin.

Business Account açması oldukça basit:

  1. Hesap ayarlarına git. Sağ üst tarafta  (iPhone) or  (Android) ikonlarına tıklayarak Instagram hesap ayarlarına git.
  2. Signup for a Business Account yazısına tıkla.
  3. Yeni bir hesap açabilirsin ya da olan bir hesabı Business Account’a çevirebilirsin. Olan bir hesabı çevirmek istiyorsan hesabının public yani herkese açık olmasına dikkat et. Çünkü private yani gizli hesaplar ne yazık ki çevrilemiyor.
  4. Bilgilerini kontrol et. Dönüşüm tamamlandıktan sonra iletişim bilgilerinin ve tanıtımlarının üzerinden geç.
  5. Facebook sayfan varsa bunu kesinlikle Instagram sayfan ile birleştir. Eğer yoksa Facebook profiline girdikten sonra https://www.facebook.com/pages/creation/sayfasına gitmen ve adımları takip etmen yeterli olacaktır.

Artık Instagram Business Account’unu ve istatistiklerini işini geliştirmek için kullanmaya başlayabilirsin.

Ben de bir şey demek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERHABA,
BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo ve web tasarım, dijital pazarlama ve iş geliştirme ile ilgili konularda markaları için yardım etmekteyim.