Ceren Varol

SELAM, BEN CEREN VAROL!

Girişimcilere özellikle kadın girişimcilere logo, web tasarım, strateji ve marka koçluğu ile ilgili konularda kendilerini ve markalarını geliştirmek konusunda yardım etmekteyim.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sosyoloji eğitimi almış olmama rağmen tamamen farklı bir noktada kariyerime devam etmekteyim. Üniversite zamanında hobi olarak başladığım Arjantin Tango’nun hobi olmaktan çıkacağını ve kariyerimi başka bir noktaya yönelteceğini tabiki ön göremezdim.

Tango benim için hobi olmaktan çıkıp ders vermeye başladığım anda öğrenci bulabilmek için bazı şeylere ihtiyacım oldu. Web sitesi, içinde yer alacak görseller, içerikler, logo vs.

Bu süreçte inan çok zorlandım. Çünkü bir öğrenci olarak logo tasarımı, web tasarımı, görseller için ek bir bütçem yoktu. Arkadaşlarım da ya yapmak istemedi ya da zamanında yapamayacak kadar yoğundular. Böylelikle iş başa düştü.

Zamanla programlar, CMS sistemler, HTML ve CSS yazılımları vs. derken bu alanlarda birlikte çalışmaktan acayip keyif aldığım müşterilerimle birlikte kariyer değiştirmiş oldum. Yurtdışında akademisyenlikten Brand & Web Tasarım kısmına evrilmiş oldu. İyi ki de oldu.

Brand & Web Tasarım alanının dışında artık benim de bir şekilde dahil olduğum girişimcilik sektöründe yer alan özellikle kadın girişimciler için bu hizmetleri sağlarken Strateji & Koçluk alanında da yavaş yavaş ilerlemeye başlamaktayım.

SEVDİĞİM BAZI ŞEYLER

kahveee

tarihi yerleri gezmek

orkide, yasemin, hanımeli

çalışmak, araştırmak, geliştirmek

tango

balonlar

BAĞIMLISI OLDUĞUM UYGULAMALAR

kafada uçuşan fikirler ve planların toplandığı yer

ajandamda yoksa benim için yoktur

150’nin altına düşemesem de yapılacaklar listelerim

bütün kütüphanem hep benimle